English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ....

Με πολύ πάθος για την νίκη και κοουτσάρισμα για σεμινάριο από τον προπονητή Θανάση Κουτρούμπαλο,η ομάδα του Μακεδονικού Ίδας επικράτησε δίκαια επί του Π.Α.Σ Ξιφιανής με σκορ 0-1.Ο κόουτς της ομάδας της Ίδας με τις εσωτερικές αλλαγές που έκανε στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, κατάφερε να βραχυκυκλώσει την μεσαία γραμμή της Ξιφιανης με αποτέλεσμα οι επιθετικοί της να αγωνίζονται δυνατά και σε ορισμένες στιγμές αντιαθλητικά.Τονωτική ένεση και προώθηση στην ομάδα έδωσε η αλλαγή ματ του Τορέντζη Ηλία στην θέση του Στο'ι'κου Ηλία που μέχρι το 70' λεπτό είχε ανασταλτικά καθήκοντα και λίγες προωθήσεις.Παρά της αλλαγές που έκανε ο Κ.Μάτζαρης προς το τέλος του αγώνα, δεν κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και έτσι ο Μακεδονικός έφυγε με το ρόζ φύλλο αγώνα και τους οπαδούς του περήφανους για μια ακόμα μεγάλη εμφάνιση.

Στην φωτογραφία φαίνεται ο Κ.Κουτρούμπαλος μαζί με το αστέρι της ομάδας μας Μποζίνη Χρήστο.