English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

ΜΟΝΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΣ

Μόνο τον κακό του εαυτό πλέον φοβάται ο Μακεδονικός μετά την μεγάλη νίκη επί του Άρη Λουτρακίου με 1-2 και αναρριχήθηκε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.Η ομάδα της Ιδας αν και έμεινε πίσω στο σκόρ από το 15' λεπτό άσκησε ασφυκτική πίεση χάνοντας πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση.Ο Μακεδονικός ισοφάρισε στο 51'λεπτο με τον Νίκο Γάτσο ύστερα από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα του Λουτρακίου Καρυπίδη και κατάφερε να κάνει την μεγάλη ανατροπή μετά από άπιαστη κεφαλιά του Τρύφωνα Δημητρίου στο 72' λεπτό.Δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε κάποιον σαν ΜVP του αγώνα διότι όλοι οι ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν με πολύ πάθος και μαχητικότητα όμως θα πρέπει να αναφέρουμε την εκτεταμένη περίοδο φόρμας που διανύει το αριστερό μπάκ του Μακεδονικού Στο'ι'κος Βαγγέλης που στον σημερινό αγώνα ήταν απροσπέλαστος.Πλέον ο Μακεδονικός στρέφεται στο Κυριακάτικο ντέρμπι κορυφής με τον Μ.Αλέξανδο Όρμας και όλοι στο στρατόπεδο του Μακεδονικού ευελπιστούν σε ανάλογο θετικό αποτέλεσμα.