English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2012

ΔΙΚΑΙΗ ΗΤΤΑ....

Στην δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα υποχρεώθηκε ο Μακεδονικός Ιδας χάνοντας με 1-2 από τον Μ.Αλέξανδρο Άρνισσας .Η ομάδα της Ιδας αν και προηγήθηκε με σκόρερ τον Νιβουρλή Γιάννη στο 35' λεπτό,έπεσε αγωνιστικά και κατάφερε να χάσει ένα παιχνίδι που το θεωρούσε δικό της.Ο Μ.Αλεξανδρος Αρνισσάς βγήκε μεταμορφωμένος στο δεύτερο ημίχρονο και με εξαιρετικό ποδόσφαιρο κατάφερε να σκοράρει δύο φορές και να γυρίσει το παιχνίδι κάνοντας την μεγάλη έκπληξη στο πρωτάθλημα της Α΄ερασιτεχνικής.Μπορούμε να πούμε ότι ο Μακεδονικός στάθηκε άτυχος καθώς στο 90' λεπτό είχε δοκάρι με τον Δημητρίου Τρύφωνα και στην επόμενη φάση δέχτηκε το goal που του στέρησε έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.Κορυφαίοι από πλευράς Μακεδονικού ήταν οι αδερφοί Δημητρίου ( Ανδρέας και Χρήστος) καθώς και οι Δημητρίου Τρύφωνας και Εμμανουηλίδης Δημήτρης που στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα έκανε δύο σωτήριες επεμβάσεις.Πλέον η ομάδα στρέφεται στον επόμενο δύσκολο εκτός έδρας αγώνα της Κυριακής με τον Αρη Λουτρακίου και όλοι στον Μακεδονικό θέλουν να ξεχάσουν την κακή εμφάνιση με την Άρνισσα και να συνεχίσουν τις επιτυχίες των τελευταίων εβδομάδων.