English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

Τα μυαλά μας πονάνε.......

Σε ένα παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις και ένταση ο Μακεδονικός επικράτησε επί του Μ.Αλέξανδρου Όρμας με σκόρ 2-1.Ο αγώνας άρχισε με τους καλύτερους oιονούς για την ομάδα της Ίδας αφού ευτύχισε να προηγηθεί στο 15' λεπτό με σκόρερ τον Βασίλη Γάτσο ύστερα από φανταστική ομάδικη προσπάθεια.Η ομάδα της Όρμας δεν μπόρεσε να αντιδράσει αν και ο Μακεδονικός έμεινε με δέκα παίχτες στο 31' λεπτό ύστερα από δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βασίλη Νιβουρλή για επικίνδυνο τάκλιν.Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με την Όρμα να είναι πιο δραστήρια χωρίς όμως να κάνει σπουδαία φάση για να ισοφαρίσει. Ο Μακεδονικός κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του με άπιαστο σουτ του Χρήστου Μποζίνη αφήνοντας άγαλμα τον τερματοφύλακα τις Όρμας και αναγκάζοντας τους φιλάθλους της Όρμας να αποχωρούν μαζικά.Η Όρμα κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 92' λεπτό με εκτέλεση φάουλ και παρεμβολή ποδοσφαιριστή του Μακεδονικού αφήνοντας εκτεθειμένο τον τερματοφύλακα Ιωάννου.Το παιχνίδι έληξε με πολύ ένταση καθώς ο Κ.Σιδηρόπουλος που ήταν ο αρνητικός πρωταγωνιστής του παιχνιδιού καθώς έκρινε στο 94' και 96' λεπτό να αποβάλει για διαμαρτυρία έναν παίχτη της Όρμας και για καθυστέρηση το Βασίλη Γατσό από τον Μακεδονικό με αποτέλεσμα να ανάψουν τα αίματα στην κερκίδα.Ο Μακεδονικός με την σημερινή μεγάλη νίκη του έμεινε μόνος δεύτερος στην βαθμολογία με 38 βαθμούς αφήνοντας την Ξιφιανή στην τρίτη θέση και τις υπόλοιπες ομάδες σε απόσταση 10 βαθμών.Πραγματικά είναι απορίας άξιο πως η Ε.Π.Σ Πέλλας όρισε αυτόν το διαιτητή σε ένα τετοίο μεγάλο παιχνίδι ύστερα από αρνητικά δείγματα που έδειξε στο πρόσφατο παρελθόν.Εμείς σαν Μακεδονικός θα θέλαμε να δώσουμε συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες της κατηγορίας για τις μέχρι τώρα εμφανίσεις τους στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος και να ευχηθούμε ότι οι ομάδες που θα πάρουν την άνοδο στην Α1 να είναι οι καλύτερες και αυτές που θα το αξίζουν πραγματικά.