English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2012

Έκανε σεφτέ....

Σε έναν αγώνα που καθ όλη την διάρκεια του υπήρχε μόνο μια ομάδα μέσα στο γήπεδο ο Μακεδονικός Ίδας επικράτησε της Ακαδημίας Κρύας Βρύσης με σκορ 2-0.Η ομάδα της Ίδας ήταν μεταμορφωμένη σε σχέσει με τους προηγούμενους αγώνες και επικράτησε άνετα,απέναντι σε μια ομάδα που στο φετινό πρωτάθλημα έχει πολλά σκαμπανεβάσματα  στην απόδοση της  .Οι ποδοσφαιριστές του Κ.Παπαπέτρου μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν  πολύ νωρίς το σκορ.Το γκολ τελικά ήρθε στο 34 λεπτό με σκόρερ τον κεντρικό αμυντικό της ομάδας Δημητρίου Ανδρέα Μ,ύστερα από δυνατό πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής..Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ακριβώς όπως και το πρώτο με τον Μακεδονικό να πιέζει στα 3/4 του γηπέδου δημιουργώντας πολλά  ρήγματα στην αμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων.Ο αγώνας κλείδωσε υπέρ του Μακεδονικού  με το δεύτερο γκολ του Δημητρίου Ανδρέα Μ στο παιχνίδι  που σημειώθηκε  στο 57 λεπτό δημιουργώντας ντελίριο ενθουσιασμού στις εξέδρες.Πλέον η ψυχολογία  και η αυτοπεποίθηση της ομάδας έχουν ανεβεί αρκετά διαλύοντας έτσι τα μαύρα σύννεφα που είχαν δημιουργηθεί γύρω από το στρατόπεδο της ομάδας μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα..