English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Κόλλησε στην λάσπη....

Παρά την πoλύ καλή εμφάνιση που θύμισε την ομάδα του περσινού πρωταθλήματος ο Μακεδονικός ηττήθηκε στο σημαντικό παιχνίδι της αγωνιστικής με αντίπαλο τον  Αλμωπό Αρίδαιας με σκορ 3-0.Ο αγώνας δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Μακεδονικού αφού σε μια ανύποπτη φάση μόλις στο 4' λεπτό ο Αλμωπός ευτύχησε να προηγηθεί με κοντινό σουτ του ποδοσφαιριστή Τσαουσίδη.Ο Αλμωπος διπλασιάσε τα τέρματα του στο 35΄ λεπτό με δυνατό σουτ  του  ποδοσφαιριστή Τσιμτσιρίδη λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του τερματοφύλακα του Μακεδονικού Εμμανουιλίδη. Το δεύτερο ημίχρονο είχε παρόμοιο τέμπο με το πρώτο με τους γηπεδούχουν να διμιουργούν και τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να βγουν σε αντεπιθέσεις.Το 3-0  όπου και κλείδωσε  το παιχνίδι υπέρ των γηπεδούχων σημειώθηκε στο 68 ' λεπτό με σκόρερ τον νεοφερμένο στον  αγωνιστικό χώρο Καλογίαννη λίγα  μόλις λεπτά μετά από την είσοδο του στο παιχνίδι.Να σημειωθεί ότι ο αγωνιστικός χώρος του Δημοτικού γηπέδου Αριδαίας ήταν πολύ βαρύς λόγω των κακών καιρικών συνθηκών που επικρατούν στην περιοχή της Αλμωπίας με αποτέλεσμα να δυσκολέψει  πάρα πολύ το έργο και των 22 ποδοσφαιριστών.