English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Πήρε αυτό που ήθελε....

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση του ο Μακεδονικός Ίδας επικράτησε της Νίκης Καλής με σκορ 2-1.Η ομάδα της Ίδας μπήκε πολύ νωχελικά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα η Νίκη να έχει δοκάρι μόλις στο 8 λεπτό σε μια φάση που η άμυνα του Μακεδονικού θύμιζε παιδική χαρά.Το σκορ άνοιξέ στο 35 λεπτό με τον Μποζίνη Χρήστο Λ ύστερα από φοβερή προσπάθεια του Βασίλη Γάτσου όπου  με μια κίνηση από τα παλιά άδειασε  3 παίχτες των φιλοξενουμένων πασάροντας στον αμαρκάριστο Μποζίνη που δέν είχε πρόβλημα να κάνει το 1-0.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Μακεδονικό να μπαίνει φουριόζος μέσα στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας συνεχώς κινδύνους έξω από τα καρέ των φιλοξενούμενων.Η συνεχή πίεση είχε ως αποτέλεσμα ο Μακεδονικός να διπλασιάσει τα τέρματα του στο 53 λεπτό  με έναν από τους κορυφαίους του  στον σημερινό αγώνα τον Βασίλης Γάτσος.Ο έμπειρος φορ  του Μακεδονικού μετά από  ωραία ατομική προσπάθεια κατάφερε να αδειάσει την άμυνα της  Νίκης Καλής και με ψύχραιμο πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-0.Ο Μακεδονικός είχε πολλές ευκαιρίες   για να διευρύνει το σκόρ με κορυφαία αυτή του 65 λεπτού όταν ξανά ο  Βασίλης Γάτσος δεν κατάφερε  να κάνει δυο τα  προσωπικά τέρματα του αστοχώντας σε  εκτέλεση πέναλτι.Η ομάδα της Κάλής το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει   στο  81 λεπτό όταν σε μια  ανύποπτη   φάση  'οπου οι ποδοσφαιριστές του Μακεδονικού είχαν  σταματήσει   λόγω fair play αυτοί συνέχισαν και δεν δυσκολεύτηκαν να να μειώσουν σε 2-1.Ο αγώνας τελείωσε με τον Μακεδονικό να πανηγυρίζει μια πολύ σημαντική νίκη αφού οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα θα έβαζε την ομάδα από πολύ νωρίς σε περιπέτειες σε ότι αφορά την υπόθεση παραμονή.