English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Σάββατο 28 Απριλίου 2012

Πνίγηκε στην λίμνη και έχασε την ευκαιρία να πιάσει κορυφή.....

Με τραγική εμφάνιση που θύμιζε νηπιαγωγείο ο Μακεδονικός Ίδας ηττήθηκε στην  δύσκολη όπως αποδείχτηκε έδρα της Άρνισσα με σκορ 4-2.Η ομάδα της Ίδας ήταν κατώτερη των περιστάσεων καθ όλη την διάρκεια του αγώνα και φυσιολογικά γνώρισε την ήττα από μια ομάδα που αν και  φαινομενικά ήταν αδιάφορη έπαιξε με πάθος και δύναμη και τα 90' λεπτά του αγώνα.Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά αφού ο Μακεδονικός βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 5΄ λεπτό με εκτέλεση πέναλτι και όσα σχέδια είχε καταστρώσει το προπονητικό team πήγαν στράφι.Το ημίχρονο έκλεισε με  σκορ 3-0 και την ομάδα της Ίδας να δείχνει ανήμπορη να αντιδράσει θυμίζοντας ναυάγιο.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο με γκολ της Άρνισσας από τα αποδυτήρια κάνοντας όλο και πιο πολύ μαρτυρικό το σημερινό απόγευμα για την ομάδα της Ίδας.Το 4 γκολ που δέχτηκε η ομάδα της Ίδας φαίνεται να ξύπνησε τους ποδοσφαιριστές της αφού στο 63΄ και 71 κατάφερε να μειώσει  σε 4-2 με σκόρερ τους Νιβουρλή Βασίλη και Μποζίνη Χρήστο.Τα επόμενα λεπτά το παιχνίδι μετατράπηκε σε θρίλερ με την ομάδα του Μακεδονικού να πιέζει όλο και πιο πολύ για την μείωση του σκορ.Δυστυχώς για μια ακόμη φορά η διαιτησία δεν ήταν όσο αμερόληπτη θα έπρεπε με  τον άρχοντα του αγώνα σε μια καταφανέστερη  φάση στη μεγάλη περιοχή στο 74 ' λεπτό να  μην δίνει καθαρό πέναλτι υπέρ του Μακεδονικού.Το παιχνίδι κύλισε με τον Μακεδονικό να πιέζει χωρίς όμως να μπορέσει να αξιοποιήσει αυτήν την υπεροχή.Με την σημερινή ήττα ο Μακεδονικός έχασε μοναδική ευκαιρία να μείνει μονός πρώτος στη βαθμολογία και πλέον περιμένει τον αυριανό αγώνα μεταξύ Όρμας και Ξιφιανής για να δει αν μπορέσει να καταφέρει να πάρει την απευθείας άνοδο χωρίς να δώσει αγώνα μπαράζ.