English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 1 Απριλίου 2012

Γλύτωσε απ το στόμα του Λυκοστόμου και πάτησε κορυφή..

Με εμφάνιση πρωταθλητή ο Μακεδονικός Ίδας άλωσε την δύσκολή έδρα της Μ.Θύελλας Λυκοστόμου με σκορ 2-3.Η ομάδα της Ίδας ευτύχισε να προηγηθεί στο 13΄ λεπτό με σκόρερ τον Χρήστο Μποζίνη ύστερα από μπαλιά του κορυφαίου αμυντικού του φετινού πρωταθλήματος Ανδρέα Δημητρίου Μ.Η Μ.Θύελλα μετά το γκόλ ανέβασε την απόδοση τις με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει στο 26΄ λεπτό ύστερα από ασταθή διώξιμο της άμυνας του Μακεδονικού και βοήθεια του αέρα που σήμερα ήταν εξαιρέτκα ισχυρός.Στο 46΄ λεπτό του πρώτου ημιχρόνου έγινε το 2-1, όταν μετά από δυνατό σουτ ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων,η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι επιστρέφοντας σε ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων που αν και ήταν εκτεθειμένος σε θέση οφ σαιτ έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.Το δεύτερο μισό ξεκίνησε με την ομάδα του Μακεδονικού να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων πιέζοντας για την ισοφάριση έχοντας σύμμαχο και τον αέρα που όπως αποδείχτηκε έπαιξε σημαντικό ρόλο στο να προηγηθεί το Λυκόστομο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.Ο Μακεδονικός ισοφάρισε στο 69 ' λεπτό ύστερα από φάση που προήλθε από τρομερό σουτ του Μποζίνη Χρήστου και ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων στέλνοντας την μπάλα στον αμαρκάριστο Ανδρέα Δημητρίου Μ γράφοντας το 2-2 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.Ο Μακεδονικός πήρε το τρίποντο στο 84 ' λεπτό με τον εκπληκτικό σήμερα Μποζίνη Χρήστο ύστερα από μπαλιά με το κεφάλι του Νίκου Γάτσου.Οι ποδοσφαιριστές Μακεδονικού αφιέρωσαν το γκολ στους δυο υπηρεσιακούς προπονητές της ομάδας τους Πούντο Νικόλαο και τον Τορέντση Ιωάννη που σήμερα πήραν άριστα τόσο σε θέμα τακτικής όσο και σε θέμα εμψύχωσις των ποδοσφαιριστών.Η ομάδα του Μακεδονικού απέδειξε για μία ακόμα αγωνιστική πως διαθέτει την καλύτερη ομάδα της κατηγορίας παίζοντας όλα τα παιχνίδια χωρίς σκοπιμότητα, προστατεύοντας έτσι την ιστορία και την αξία των μελών την οποία την απαρτίζουν.Ευχαριστούμε τους φιλάθλους του Μακεδονικού που για μια ακόμη αγωνιστική έδωσαν βροντερό παρών στις κερκίδες του Λυκοστόμου,σπρώχνοντας έτσι την ομάδα σε μια ακόμη μεγάλη νίκη.