English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

ΚΑΛΑ Κ(ε)ΡΑΣΙΑ............

Σε έναν αγώνα που είχε μόνο μία ομάδα μέσα στο γήπεδο,ο Π.Α.Ο Κερασίας επικράτησε του Μακεδονικού Ίδας με σκορ 5-1.Η Κερασιά ευτύχισε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 30'' δευτερόλεπτο του παιχνιδιού ύστερα από τραγικό υπολογισμό της άμυνας των φιλοξενούμενων και λάθος έξοδο του τερματοφύλακα Ιωάννου.Δυστυχώς ο Μακεδονικός δεν έδειξε σε κανένα σημείο του αγώνα ότι μπορεί να μπει στο παιχνίδι και έτσι αναπόφευκτα δέχτηκε και δεύτερο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 33΄ λεπτό.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Κερασία να συνεχίζει να επιτίθεται καταφέρνοντας να κάνει το 3-0 στο 52' λεπτό κλειδώνοντας από νωρίς το παιχνίδι.Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ στο 65' λεπτό με τον Νίκο Γάτσο ύστερα από οργανωμένη επιθετική ενέργεια.Η πολύ κακή ημέρα στην οποία βρέθηκαν οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές του Μακεδονικού είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα της Ίδας να δεχτεί ακόμη δυο τέρματα μέχρι το τέλος του αγώνα που είχε ως αποτέλεσμα να υπάρχει σύγχυση και προβληματισμός στο στρατόπεδο της καλύτερης ομάδας του πρωταθλήματος.Να δώσουμε συγχαρητήρια στην ομάδα του Π.Α.Ο. Κερασίας για την δίκαιη επικράτηση στο σημερινό παιχνίδι και να ευχηθούμε να έχει ανάλογη πορεία ούτως ώστε στο τέλος του πρωταθλήματος να καταφέρει να αποφύγει τον υποβιβασμό.