English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Τετάρτη 21 Μαρτίου 2012

Μακεδονικός 5 Αστέρων...

Σε έναν αγώνα που το μόνο που άξιζε να παρακολουθήσει κανείς ήταν το δεύτερο ημίχρονο ο Μακεδονικός Ίδας επικράτησε του Άρη Νησιού με σκορ 5-0.Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε χωρίς σπουδαίες ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες με τον Μακεδονικό όμως να έχει ελαφριά υπεροχή.Το ημίχρονο τελείωσε 0-0 χωρίς σπουδαίο θέαμα, με τις δυο ομάδες να αφήνουν πολύ κακές εντυπώσεις και τους φίλαθλοι των γηπεδούχων να νομίζουν ότι βλέπουν ντε ζα βου το παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής στην Κερασιά.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ίδας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας δυο μοναδικές ευκαιρίες στο 47 'και στο 53΄ λεπτό για να ανοίξει το σκόρ δείχνοντας από νωρίς ποιο θα είναι το αφεντικό στο μάτς.Ο χορός τον γκόλ άρχισε στο 57' λεπτό ύστερα από απόκρουση του δεξιού σέντερ μπακ Δημητρίου Ανδρέα Κ και τραγικό λάθος του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων,βγάζοντας σε ανεπανάληπτο τετ α τετ τον Δημητρίου Ανδρέα Μ που το μόνο που είχε να κάνει ήταν να σπρώξει την μπάλα μέσα στα δίχτυα.Δυο λεπτά αργότερα προήρθε το δεύτερο γκολ το γηπεδούχων με τον Βαγγέλη Στοικο όπου μετά από ομαδική προσπάθεια βρέθηκε μόνος στο ύψος της μικρής περιοχής γράφοντας το 2-0.Το τρίτο γκολ το γηπεδούχων ήταν βγαλμένο από playstation αφού μετά από μαγικό τακουνάκι του Τρύφωνα Δημητρίου στον Βασίλη Νιβουρλή και μπαλιά του δεύτερου στον αμαρκάριστο Ανδρέα Δημητρίου Μ ο έμπειρος αμυντικός του Μακεδονικού δεν δυσκολεύτηκε να σημείωση το 3-0 μέσα σε ξέφρενους πανυγηρισμούς.Το 4-0 σημείωσε ένας ποδοσφαιριστής που έχυσε πολλά κιλά ιδρώτα σήμερα στο γήπεδο τον Τρύφωνα Δημητρίου με πλασέ μεγάλης κλάσης αφήνοντας άγαλμα τον ανήμπορο να αντιδράσει τερματοφύλακα του Νησιού .Το κερασάκι στην τούρτα ήταν το γκολ Νο 5 της ομάδας της Ίδας όπου σημειώθηκε με απευθείας σουτ ρουκέτα του Βασίλη Νιβουρλή έξω απ την μεγάλη περιοχή του δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του Μακεδονικού.