English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Σάββατο 3 Μαρτίου 2012

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΙΔΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΔΕΣΣΑΣ

Σε έναν αγώνα που μόνο ντέρμπι δεν θύμιζε ο Μακεδονικός επικράτησε του Ηρακλή Έδεσσας με σκορ 2-1.Το παιχνίδι δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας αφού η ομάδα της Ίδας φρόντισε να κάνει νωρίς συντήρηση δυνάμεων εν όψη του δύσκολου αγώνα της Τετάρτης με αντίπαλο τους Προμάχους.Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς σπουδαίες ευκαιρίες στις δυο εστίες όμως στο ξεκίνημα του δευτέρου ο Μακεδονικός ευτύχισε να προηγηθεί με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Πασχάλη Μπέντση αφήνοντας άγαλμα τον τερματοφύλακα του Ηρακλή.Το δεύτερο γκολ της ομάδας της Ίδας προήλθε απ τον συνήθη ύποπτο για μια ακόμη φορά Χρήστο Μποζίνη που με φαλτσαριστό πλασέ έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.Η ομάδα του Ηρακλή το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 80΄ λεπτό δίνοντας ξεχωριστό ενδιαφέρων στο τελευταίο δεκάλεπτο.Δεν μπορούμε να πούμε ότι ξεχώρισε σε απόδοση κάποιος απ τους ποδοσφαιριστές του Μακεδονικού αφού όλοι ήταν έτσι όπως έπρεπε βοηθώντας την ομάδα στην επίτευξη της σημερινής νίκης.