English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

Νίκη οξυγόνο......Και όμως είναι ακόμα εδώ.

Νίκη  μεγάλης βαθμολογικής σημασίας  με σκορ 1-2 πέτυχε  ο Μακεδονικός  Ίδας στον χθεσινό αγώνα με αντίπαλο τον Όλυμπο Αψάλου  ξεκολλώντας έτσι τον από τους 12 βαθμούς που βρισκόταν εδώ και περίπου 2 μήνες.Η ομάδα της Ίδας αν και αγχωμένη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα κατάφερε με σοβαρότητα και αποφασιστικότητα να απόδραση με το τρίποντο διαλύοντας παράλληλα και τις όποιες ελάχιστες ελπίδες που είχε η ομάδα της Αψάλου για συμμετοχή της στα Play οut.Ο Μακεδονικός ευτύχισε να προηγηθεί μόλις στο 5' λεπτό με κοντινή κεφαλιά του πρώτου της σκόρερ στο φετινό πρωτάθλημα Δημητρίου Ανδρέα Μ ύστερα από άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.Στην συνέχεια  η ομάδα της Αψάλου προσπάθησε να βγει μπροστά χωρίς όμως να καταφέρει να δημιουργήσει σοβαρούς κινδύνους στα καρέ του τερματοφύλακα Εμμανουηλίδη.Η ομάδα της Αψάλου κατάφερε να ισοφαρίσει στο 53 ΄λεπτο του αγώνα με τον πολύ καλό στο χθεσινό αγώνα Τσολερίδη με εξαιρετικό πλάσε αφήνοντας άγαλμα τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων.Η λύτρωση για τον Μακεδονικό ήρθε στο 81' λεπτό με τον συνήθεις ύποπτο για ακόμη μια φορά Νίκο Γάτσο όταν μετά από έμμεση  εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 1-2 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς από τους φίλαθλους των φιλοξενουμένων.Κορυφαίοι του αγώνα για τον Μακεδονικό ήταν οι Δημητρίου Τρύφωνας,Μπέντσης Πασχάλης άλλα και ο πολύ φορμαρισμένος μετά τον τραυματισμό του στους κοιλιακούς  Ροδοβάνης Νίκος..