English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ 3-0 ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με αρκετή όρεξη στο ματς έχοντας κάποιες κλασικές ευκαιρίες για γκολ όμως την κλασική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ ήταν ο Μακεδονικός στο 44' με σουτ το οποίο κατέληξε στο δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά αλλά στο 55' λεπτό ευτύχησε να προηγηθεί η γηπεδούχος ομάδα , στο 74' ύστερα απο αδράνεια τις άμυνας των φιλοξενουμένων γράφτηκε το 2-0 με κεφαλιά, στο 92 έγινε το 3-0 με σουτ μέσα απο την μεγάλη περιοχή.
Ο Μακεδονικός μπορεί να διαμαρτύρεται για μη καταλογισμό ενός πέναλτι που δεν δόθηκε στο 70' μετά απο ανατροπή που έγινε στον Μάριο Χουλουηλίδη .
Να σημειωθεί οτι ο Μακεδονικός έκανε 3 αναγκαστικές αλλαγές καθώς τραυματίστηκε ο Ροδοβάνης στο 37' , ο Δημητρίου Τ στο 46' και ο Μποζίνης στο 63'.
Διακριθέντας απο τον Μακεδονικό ήταν ο Ιωάννου Ιωάννης όπου πέρασε ως αλλαγή στο 46' στη θέση του Δημητρίου, και φαίνεται οτι θα βοηθήσει πολύ στην δύσκολη συνέχεια, την ομάδα του Μακεδονικού.
Πρέπει να σηκώσουν τα κεφάλια οι παίχτες του Μακεδονικού γιατί ακολουθεί ενα κρίσιμο παιχνίδι με την Όρμα όπου η νίκη πρέπει να θεωρείτε μονόδρομος.