English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2013

Μπρος γκρεμός και πίσω...... ο Μακεδονικός

Ένα εφιαλτικό επτάλεπτο στο  ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ήταν αρκετό να καταστρέψει την πολύ καλή σημερινή εμφάνιση που πραγματοποίησαν οι ποδοσφαιριστές του Μακεδονικού Ίδας στον πολύ δύσκολο εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο την Δόξα Μανδάλου.Η ομάδα της Ίδας αν και προηγούμενη από το πρώτο ημίχρονο με 1-0  με σκόρερ τον Μποζίνη Χρήστο,κατάφερε μέσα σε ένα επτάλεπτο να δεχτεί δυο πολύ φτηνά γκολ τα οποία είχαν ως αποτέλεσμα να ρίξουν  κατακόρυφα την ψυχολογία των ποδοσφαιριστών της.Αν και ο Μακεδονικός ισοφάρισε  προσωρινά σε 2-2 στο 71' λεπτό με σκόρερ τον κορυφαίο του σημερινού αγώνα  Μάριο Χουλουιλίδη κατάφερε να αυτοκτονήσει αφού στο 89' λεπτό  αφού δέχτηκε για μια ακόμη φορά ένα αστείο τέρμα μετά από λάθος του τερματοφύλακα Εμμανουιλίδη όπου και κλείδωσε τον αγώνα.Το  μόνο που μπορεί να κρατήσει ο Μακεδονικός από το σημερινό παιχνίδι είναι η πολύ καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου όπου αν είχε σταθεί λίγο πιο τυχερός  σε κάποιες φάσεις ίσως έπαιρνε αυτό που δικαιούνταν με βάση την εικόνα του αγώνα.