English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012

Πάλεψε όμως δεν άντεξε...

Δυστυχώς δεν άντεξε  ο Μακεδονικός Ίδας και υπέστη οδυνηρή ήττα  στην έδρα του πρωτοπόρου του φετινού πρωταθλήματος Μ.Αλέξανδρου Μυλοτόπου με το βαρύ σκορ 9-1.Οι πολλές απουσίες που προέκυψαν μέσα στην εβδομάδα  σε συνδυασμό με την μεγάλη διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων οδήγησαν τον σημερινό αγώνα σε έναν επιθετικό μονόλογο για τους γηπεδούχους με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν σε κανένα σημείο του αγώνα.Οι ποδοσφαιριστές του Μακεδονικού που κλήθηκαν να αγωνιστούν στο σημερινό παιχνίδι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και αγωνίστηκαν με πάθος παρά το  ότι το σκορ της αναμέτρησης ήταν από πολύ νωρίς βαρύ.Σκόρερ για την ομάδα του Μ.Αλέξανδρου ήταν  ο Γκότσης με 5 goal και οι Ρίτε,Οφίδης με 2 ενώ το μοναδικό goal του Μακεδονικού Ίδας σημείωσε ο Πασχάλης Μπέτσης στο 72' λεπτό με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων.Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μακεδονικός αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 76΄ λεπτό με τον αρχηγό του  στο σημερινό παιχνίδι Τρύφωνα Δημητρίου.Πλέον ο Μακεδονικός κοιτάζει τα επόμενα  κρίσιμα παιχνίδια του πρωταθλήματος κάνοντας ξεκίνημα με αυτό της επόμενης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Μ.Αλέξανδρο Ν.Πέλλας ένα παιχνίδι  το όποιο θα κρίνει  το ποια τύχη θα έχει η ομάδα  της Αλμωπίας σε ότι  αφορά την υπόθεση παραμονή στην Α1 κατηγορία.