English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά.....

Παράσταση  για ένα ρόλο ήταν το σημερινό παιχνίδι ανάμεσα στον Μακεδονικό Ίδας και την Δόξα Εξαπλατάνου με τους γηπεδούχους να επικρατούν άνετα με  σκορ 3-0.Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4' λεπτό ο Δημητρίου Ανδρέας Μ  όταν μετά από λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων βρέθηκε ανενόχλητος στο ύψος του πέναλτι και με ψηλοκρεμαστή λόμπα δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-0.Ο Μακεδονικός έφτασε στο 2-0 στο 14' λεπτό του αγώνα με  έξυπνη γυριστή κεφαλιά του Δημητρίου Ανδρέα Μ αφήνοντας άγαλμα τον ανήμπορο στον σημερινό αγώνα να αντιδράσει τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.Το 3-0 σημειώθηκε  λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με εξαιρετικό πλασέ του φορμαρισμένου τον τελευταίο καιρό Μποζίνη Χρήστου βάζοντας φωτιά στην κερκίδα των γηπεδούχων.Το δεύτερο ημίχρονο δεν διεκδικεί υψηλές δάφνες ποιότητας με τους γηπεδούχους να σβήνουν τις μηχανές προσπαθώντας να διαφυλάσσουν το υπέρ πολύτιμο 3-0  του πρώτου 45 λεπτού.Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τον Μακεδονικό  Ίδας να πανηγυρίζει μια σπουδαία νίκη στην προσπάθεια που κάνει στο να παραμείνει στην κατηγορία.Το μοναδικό μελανό σημείο του σημερινού παιχνιδιού ήταν οι σοβαροί τραυματισμοί των ποδοσφαιριστών του Μακεδονικού  Δημητρίου Ανδρέα Μ και Χουλουίλίδη Τάσου όπου και αντικαταστάθηκαν  εσπευσμένα στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου .Οι  δυο έμπειροι ποδοσφαιριστές της ομάδας αποχώρισαν  ο ένας με ελαφρύ κάταγμα στην μύτη  στο 27 λεπτό και ο άλλος με θλάση στο αριστερό πόδι  στο 36' παγώντας την κατάμεστη κερκίδα των φιλάθλων του Μακεδονικού που για μια ακόμη φορά γέμισαν το Δημοτικό Γήπεδο Ίδας.Να  τους ευχηθούμε ταχεία ανάρρωση  και γρήγορη επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους αφού τόσο ο Δημητρίου όσο και ο Χουλουιλίδης είναι σημαντικές μονάδες για το ράστερ του Μακεδονικού.