English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Αρης Προφήτη-Μακεδονικός Ίδας 2-0

Ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε ο Μακεδονικός Ίδας στην έδρα του Άρη Προφήτη Ηλία με το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης  να αφήνει πικρή γεύση στους φιλοξενούμενους όπου πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση.Ο Μακεδονικός  μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να σπαταλήσει μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ μόλις στο 2' λεπτό όταν μετά από σύγχυση της άμυνας του Άρη το πλασέ του  Δημητρίου Ανδρέας Μ πέρασε λίγα εκατοστά έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων.Κόντρα στην εξέλιξη του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 40' λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ύστερα από φοβερή συνεργασία και άπιαστο πλασέ του επιθετικού Μουρουζίδη αφήνοντας άγαλμα τον πολύ καλό σήμερα τερματοφύλακα Εμμανουιλίδη.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Άρη μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο πιέζοντας και δημιουργώντας συνεχώς κίνδυνους  έξω από την περιοχή του Μακεδονικού.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα του Προφήτη να καταφέρει να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 75' λεπτό με σκόρερ τον  νεαρό ποδοσφαιριστή της ομάδος Αποστολούδα.Ο Μακεδονικός στην συνέχεια πίεσε και προσπάθησε να μειώσει το σκορ όμως τόσο η κούραση όσο και ο τραυματισμός  του Νίκου Γάτσου στο 80' δεν βοήθησαν την ομάδα στο να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.