English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012

Νίκησε κρύο,ελλείψεις και αντιαθλητικό παιχνίδι.....

Μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι που στιγματίστηκε από το αντιαθλητικό παιχνίδι των γηπεδούχων ο Μακεδονικός Ίδας επικράτησε επί του Άρη θεοδωρακίου με σκορ 0-1.Το παιχνίδι δεν άρχισε με τις καλύτερες συνθήκες αφού στο 3΄,στο 7΄ και 13 λεπτό του αγώνα η γηπεδούχος ομάδα προέβη σε εσκεμμένα αντιαθλητικά χτυπήματα σε σκοπό τον τραυματισμό παιχτών της Ίδας.Η ομάδα του Μακεδονικός αν και αγωνιζόταν με πολλές απουσίες στο σημερινό παιχνίδι ευτυχώς δεν της στοίχισε αφού η ομάδα του Θεοδωρακίου ήταν χαμηλής δυναμικότητας και δεν απείλεισε σε κανένα σημείο του αγώνα.Η σημαντικότερη φάση του πρώτου ημιχρόνου έγινε στο 34΄ λεπτό όπου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πασχάλη Μπέντση βρέθηκε ανενόχλητος στο ύψος της μικρής περιοχής ο Ηλίας Τορέντσης στέλνοντάς την μπάλα στο δοκάρι.Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης Θεοδωρακίου έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όπου μετά από τραγικό λάθος της άμυνας της Ίδας, ο αρχηγός της ομάδας βρέθηκε ανενόχλητος στο κέντρο της μικρής περιοχής αστοχώντας αφού υπολόγισε χωρίς τον τερματοφύλακα του Μακεδονικού Εμμανουηλίδη που επενέβη σώζοντας την ομάδα από σίγουρο κίνδυνο.Στο 80΄ λεπτό ο Μακεδονικός βρέθηκε πολύ κοντά στο γκολ ύστερα από φανταστική ενέργεια και πάσα του νέου αποκτήματος της ομάδας Θοδωρή Θεοδωρίδη που έβγαλε σε ανεπανάληπτο τετ άτ τετ τον Βαγγέλη Στοικο όπου αστόχησε από ευνοική θέση.Ο Μακεδονικός ευτύχισε να προηγηθεί στο 90΄ λεπτό με τον Νίκο Γάτσο όπου μετά από δυνατό ελεύθερο βολέ του τερματοφύλακα Εμμανουηλίδη και κακό υπολογισμό της άμυνας του Θεοδωρακίου βγήκε μόνος του, με και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το τελικό 0-1 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.