English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

Με σπασμένα φρένα....

Σε έναν αγώνα που υπήρχε μόνο μια ομάδα μέσα στο γήπεδο, ο Μακεδονικός επικράτησε με σκορ 2-0 επί του Π.Α.Ο.Κ Καρυδίας.Ο Μακεδονικός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 6'λεπτό με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Νίκου Γάτσου στέλνοντας την μπάλα στο δεξιό παραθυράκι του τερματοφύλακα της Καρυδίας.Η ομάδα της Ίδας είχε αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκόρ όμως τόσο η ατυχία όσο και η πολύ καλή εμφάνιση του τερματοφύλακα της Καρυδίας έφεραν το αποτέλεσμα σε χαμηλά επίπεδα.Ο Μακεδονικός κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του στο 31' λεπτό με το πρώτο του σκόρερ στο φετινό πρωτάθλημα Βασίλη Γάτσο αφού ύστερα από λάθος εκτίμηση της άμυνας της Καρυδιάς βρέθηκε τετ ατ τετ και δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-0.Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς με τον Μακεδονικό να έχει την κατοχή της μπάλας ανταλλάσσοντας πολλές πάσες στον χώρο του κέντρου.Άν και έγιναν κάποιες φάσεις στα καρέ της Καρυδίας οι ποδοσφαιριστές του Μακεδονικού προτίμησαν να κατεβάσουν ταχύτητα και να κάνουν συντήρηση δυνάμεων για το δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί.Μετά και το χθεσινό αποτέλεσμα ο Μακεδονικός βρίσκεται μόνος δεύτερος στον βαθμολογικό πίνακα έχοντας κάνει και το ρεπό, εστιάζοντας πλέον την προσοχή του στο επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο τον Άρη Θεοδωρακίου με σκοπό να συνεχίσει το αήττητο σερί που θα τον οδηγήσει όλο και πιο κοντά στον στόχο του που δεν είναι άλλος από την άνοδο.