English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Τετάρτη 2 Μαΐου 2012

Πάτησε κορυφή.......

Με εμφάνιση πρωταθλητή,μέσα σε ένα γήπεδο που κόχλαζε καθ όλη την διάρκεια του αγώνα ο Μακεδονικός Ίδας επικράτησε του Άρη Λουτρακίου με σκορ 2-1.Η ομάδα της Ίδας ήταν ανώτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ευτύχισε να προηγηθεί  στο 60' λεπτό με τον μόνιμο σκόρερ την τελευταία περίοδο Μποζίνη Χρήστο.Το δεύτερο γκολ των πρωτοπόρων σημείωσε  5 λεπτά αργότερα ο  ένας από τους δυο τερματοφύλακες του Μακεδονικού  ο Έμμανουηλίδης Δημήτρης,το δεύτερο που επιτυγχάνει την φετινή σεζόν.Η ομάδα του Λουτρακίου πίεσε στο υπόλοιπο του αγώνα  όμως  το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 94 ΄  σε 2-1 με τον διαιτητή της συνάντησης να σφυρίζει αμέσως μετά την λήξη του αγώνα.Πλέον ο Μακεδονικός αρκείται σε μια ισοπαλία την τελευταία αγωνιστική στο δύσκολο εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την Όρμα για να πανηγυρίσει  για πρώτη φόρα στην ιστορία του την απευθείας άνοδο στην Ά1 ερασιτεχνική κατηγορία.