English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

live score

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

Παιχνίδι για γερά νεύρα

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα ο η ομάδα της Ιδας επικράτησε επί της Νίκης Βορεινού με σκόρ 2-1.Ο αγώνας εξελίχθηκε σε θρίλερ καθώς η ομάδα του Βορεινού προηγήθηκε απο το πουθενά σε μια ανύποπτη φάση ύστερα από συνεχόμενα λάθη του διαιτητή.Η ομάδα του Μακεδονικού ισοφάρισε με τον Αντρέα Δημητρίου Μ με άπιαστη κεφαλιά και κατάφερε να προηγηθεί με τον μόνιμο σκόρερ Βασίλη Γάτσο με φοβερό πλασέ.Πλέον η ψάλιδα έχει ανοίξει και ο Μακεδονικός είναι μόνος τρίτος με 29 βαθμούς έχοντας κάνει και ρεπό.Θα θέλαμε να αναφερθούμε στην τραγική διαιτησία του Κ.Δεμερτζή που με τις αποφάσεις του έβγαλε από τα ρούχα τους όλους όσους παραβρέθηκαν στο γήπεδο της Ίδας.Οι φιλοξενούμενοι δικαίως διαμαρτύρονται για μη καταλογισμό πέναλντι στο 65 λεπτό ενώ η ομάδα του Μακεδονικού διαμαρτύρεται για τον μη καταλογισμό δεύτερης κίτρινης κάρτας στον ποδοσφαιριστή του Βορεινού που τελικά αποβλήθηκε στο 70 λεπτό.Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο παρά τις φωνές των φιλοξενούμενων και του προπονητή του Βορεινού Λαζάρου που σε όλη την διάρκεια του αγώνα προκαλούσε τους φιλάθλους του Μακεδονικού με αποτέλεσμα να ανάβουν συνεχώς τα αίματα.